trende
trende

CAE (Bilgisayar Destekli Mühendislik)

Mechatnom’da Bilgisayar Destekli Mühendislik (CAE); ürün üretime geçmeden önce çeşitli analizler ve alanında uzman mühendisler tarafından yapılan testler ve siz danışanlarıyla sürekli paylaşılan raporlar ile kusursuz bir kullanıcı deneyimi sunmaya odaklanır.
Tüm CAE işlemi sürecinde mühendislerimiz gerekli tüm adımları büyük bir titizlikle gerçekleştirmektedir.

Size Nasıl Destek Sağlıyoruz?

CAE işleminin Mechatnom bünyesinde desteklediği mühendislik disiplinleri:

  1. Sonlu elemanlar analizi (FEA) kullanarak bileşenler ve montajlar üzerinde gerilme ve dinamik analizi
  2. Yorulma analizi  
  3. Hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) kullanılarak termal ve akışkan analizi
  4. Ürün veya sürecin optimizasyonu
  5. Mekanizmaların dinamik analizi

Mechatnom olarak biz; üretime hazır olan CAD dosyalarını sisteme yükleyerek ürünün gerektirdiği tüm şartları sağlayıp sağlamadığını analiz ederek raporluyoruz. Uzman mühendislerimiz; ürünün var olabilecek her bağlamda nasıl tepki verdiğini ve oluşabilecek her problemi raporladıktan sonra siz değerli danışanlarımıza iletmekte bu sayede ürünleriniz üretime geçmeden önce sizler ürününüz hakkında bilmeniz gereken her bilgiye sahip olmaktasınız.

CAE’nin Yararları:

  1. Oluşturulan tasarımların fiziksel olarak test edilmesine gerek kalmadan, uygun programlar kullanılarak analizleri ve testleri gerçekleştirilir. Üreticiye para ve zamandan tasarruf sağlar.
  2. Tasarım hazırlanması prototip oluşturulması test senaryolarının uygulanma döngülerinin en aza indirgenmesini sağlar.
  3. CAE, mühendislik ekiplerinin tasarımlarında bulunan riskleri yönetmelerine ve üretim öncesinde tasarım hatalarının giderilmesinde yardımcı olur.

CAE; size tek bir rapor ile üretim sonrası yaşayabileceğiniz tüm senaryoları sunmakta ve size bu senaryolar doğrultusunda hareket etme şansı tanımaktadır.

Sizin için Burdayız!

Otomotiv sektörüne yönelik çok önemli bir projeniz var ve CAE konusunda teknik desteğe ihtiyacınız mı var? Hiç merak etmeyin, burdayız! 

Uzman mühendisimiz Taylan Aydın ve teknik ekibi ile görüşmek için şimdi iletişime geçin.