trende
trende

Yönetim

Kurucu Ortak ve Mühendislik Müdürü: M.Eng.Can Acar

M.Eng.Can Acar, 1986 yılında Bursa’da doğdu. İlkokulu Bursa’da Tophane İlkokulu’nda okudu. Ortaokul ve liseyi ise Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi’nde 2004 yılında bitirdi. Atılım Üniversitesi’nde Mekatronik Mühendisliği okudu. Ardından 2009 yılında Technische Hochschule Ingolstadt’tan Uluslararası Otomotiv Mühendisliği bölümünden kabul aldı. Bu seneden itibaren Almanya’daki çoğu otomotiv devlerinde (Audi, BMW, Porsche, Daimler, ZF, Bosch, Hella, vb.) yıllarca yazılım uzmanı olarak V Model’deki neredeyse tüm seviyelerde çalıştı. Yıllarca sürüş sistemleri (Örnek: Active Steering, Electronic Power Steering) geliştirdi. Autosar, CAN, Flexray, Fonksiyonel Güvenlik ve A-SPICE eğitimlerine katıldı. Yine bu konularda yıllarca eğitimler düzenledi. TÜV Rheinland lisanslı bir Fonksiyonel Güvenlik Mühendisi ve VDA tarafından lisanslı bir A-SPICE denetçisidir. Otomotiv elektroniği ve yazılımı konusunda toplamda 13 senelik tecrübeye sahip bir otomotiv uzmanıdır. Akıcı düzeyde Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Ağustos 2022’den beri Mechatnom’un Kurucusu ve Mühendislik Müdürü olarak görev almaktadır. Şirketin teknik stratejisinin belirlenmesinden, takımın yönetilmesine ve kontrolüne kadar tüm teknik süreçleri yönetir, teknik konseptleri geliştirir, fonksiyonel güvenlik ve A-SPICE süreçlerini yönetir, yeni işe alınan çalışanlar ve müşteriler için eğitimler düzenler ve mentörlük yapar.

Can Acar, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Kurucu Ortak ve Donanım Geliştirme Yöneticisi: Dr.Erkan Kocakaya

Dr. Erkan Kocakaya, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini sırasıyla 2000, 2005 ve 2021 yıllarında Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği’nden almıştır. Lisans yıllarında Gölcük merkezli Bilgisayar ve Network Sistemleri üzerine kendi firmasını kurmuş, Yazılım Geliştirme ve Network sistemleri üzerine çalışmalarda bulunmuştur. 1999 Gölcük depremi ile beraber firma faaliyetlerine son vermiş devamında 2000 yılında üniversiteden mezun olarak 2001 yılında askerlik görevini tamamlamıştır. 2004 yılı itibari ile Kocaeli Üniversitesi Karamürsel MYO’da Öğretim Görevlisi Kadrosunda göreve başlamış, 20011 yılında Mekatronik Programı Bölüm Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Erkan KOCAKAYA, akademik faaliyetlerin yanı sıra 2002-2014 yılları arasında çeşitli firmaların Sanayi ARGE YAZILIM Danışmanı olarak Gömülü Sistemler, PLC , Robotik Kontrol , Makine tasarım ve üretimi gibi önemli projelerde görev yapmıştır. 2014 yılında Kocaeli Üniversitesi Kuluçka Merkezinde Kosgeb ARGE ve İnovasyon Desteği ile kurulan ALSTEK Elektronik Yazılım Ltd. Şti. firmasının Kurucusudur. Türkiye’nin ilk Mobil Yazılım ile kontrol edilebilir gün benzetimi özellikli akvaryum aydınlatma armatürünü geliştirmiş, Ülkemizin bu konuda dışa bağımlılığını ortadan kaldırarak yedi ülkeye ihracat yapan bir firma konumuna getirmiştir. ALSTEK firması Kosgeb ve Tübitak ARGE destekleri ile Yapay Zekâ Tabanlı Bulut Bilişim Destekli Akıllı Priz, KATİS Kocaeli ATIK Takip Sistemi gibi birçok ülke gündeminde yer alan projeye de imza atmıştır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Ağustos 2022’den beri Mechatnom’un Ortağı ve Donanım Geliştirme Yöneticisi olarak görev almaktadır. Şirketimizin geliştirdiği ürünlerin donanım tasarım ve üretim süreçlerini yönetir, teknik konseptleri geliştirir, donanım takımını yönetir ve donanım kaliteden sorumludur.